Nasze nieruchomościCentrum czy peryferie?

Decyzja o zakupie mieszkania jest zwykle powiązana z decyzją o tym, gdzie właściwie chcemy mieszkać, ponieważ możliwości są dzisiaj ograniczone tylko i wyłącznie zasobami finansowymi. Zwolenników mieszkania w dużym mieście jest właściwie tyle samo, co przeciwników, dlatego też zarówno jedna, jak i druga opcja ma swoje plusy i minusy.

Co zatem zyskujemy decydując się na życie w dużym mieście? Dostęp do wszystkich obiektów użyteczności publicznej, instytucji kulturalnych, galerii handlowych i zakładów pracy. Zyskujemy jednak także hałas, korki i brak przestrzeni, w których można by spokojnie odetchnąć świeżym powietrzem. Właśnie dlatego coraz częściej prym wiodą deweloperzy lokalizujący swoje inwestycje na obrzeżach miast, przez co mieszkańcy mają możliwość sprawnego dostania się do miasta przy jednoczesnej opcji mieszkania w spokojnej i bezpiecznej okolicy. Nie bez znaczenia są także względy finansowe – osoba, która podejmuje ryzyko zaciągnięcia kredytu na wiele lat, z pewnością będzie wolała zainwestować w obiekt, który będzie zapewniał długoterminowy rozwój.

Czy jednak mieszkanie w mieście jest pozbawione jakiegokolwiek sensu? Oczywiście nie, przede wszystkim dlatego, że ceny mieszkań z rynku wtórnego są niższe od obiektów deweloperskich i sprawdzą się doskonale w przypadku osób, które nie wyobrażają sobie życia z dala od wszelkich korzyści oferowanych przez miasto.

Aktualizowano September 11th, 2013 | Dodał Administrator

Podobne Artykuły:

System reklamy Test

Mieszkania Wilda Poznań