Nasze nieruchomościCzym są mieszkania pod klucz?

W przypadku inwestycji deweloperskich potencjalnym odbiorcom oferuje się zazwyczaj możliwość nabycia mieszkania w dwóch opcjach – deweloperskiej i pod klucz. O ile jednak ta pierwsza jest dość dobrze znana, o tyle już druga może dla niektórych być pewnym znakiem zapytania.

Czym zatem są mieszkania w opcji „pod klucz”? Najczęściej są to lokale pokazowe, urządzane przez deweloperskich architektów, jednak równie chętnie z takiej opcji korzystają klienci zagraniczni oraz wszyscy, którzy nie mają albo czasu, albo możliwości, żeby samodzielnie doglądać przebiegu prac remontowych.

Mieszkania wyremontowane i gotowe do zamieszkania są oczywiście tymi, za które trzeba zapłacić znacznie więcej, od tych w stanie surowym, jednak czasami może się okazać, że samodzielne kupowanie materiałów wykończeniowych i armatury łazienkowej czy też zatrudnianie ekipy remontowej znacznie przekracza koszty urządzania mieszkania przez specjalistę.

Czasami takie posunięcie okazuje się jednak opłacalne, biorąc pod uwagę fakt, że deweloperzy współpracują z firmami meblarskimi oferującymi spore rabaty. Istnieje możliwość opracowania projektu zgodnie ze swoimi oczekiwaniami, klient nie musi więc stawać przed faktem dokonanym i kupować mieszkania, które nie będzie mu odpowiadało.

Architekt rozlicza się z deweloperem na podstawie faktur ze wszystkich powierzonych mu środków finansowych, a także dostarcza wszelkie karty gwarancyjne dołączane do zakupionych sprzętów, po czym możliwe jest przekazanie kluczy do mieszkania ostatecznemu nabywcy.

Aktualizowano September 11th, 2013 | Dodał Administrator

Podobne Artykuły:

vetrex okna

Mieszkania Wilda Poznań