Nasze nieruchomościDlaczego nie mogę sprzedać mieszkania?

Sprzedaż mieszkania nie zawsze przebiega tak sprawnie, jak moglibyśmy tego oczekiwać, dlatego w niektórych sytuacjach jesteśmy zmuszeni do przemyślenia dalszych strategii swoich działań.

Żeby mieszkanie można było sprzedać najpierw trzeba znaleźć potencjalnych kupców, z czym nie powinno być większych problemów dzisiaj, kiedy tak wiele osób poszukuje własnych czterech ścian. Jeżeli jednak od kilku tygodni – choć telefony się urywają – nie zawarliśmy korzystnej transakcji, powinniśmy zastanowić się nad stanem technicznym oferowanego przez siebie mieszkania. Może się bowiem okazać, że odpadający tynk czy też nieprawidłowa autoprezentacja drastycznie obniża szansę na sprzedaż. O czym powinno się pamiętać? Przede wszystkim o dobrym ogłoszeniu, które wyróżnia się na tle tysięcy innych i w którym podaje się informacje zgodne ze stanem faktycznym. Tylko w taki sposób klienci nie będą czuli się oszukani i rozczarowani. Warto też dołożyć starań, aby mieszkanie było puste i – najlepiej – pomalowane na biało. Jest to istotny czynnik psychologiczny, ponieważ udowodniono, że w taki sposób pozwala się klientowi na wyobrażenie sobie docelowego wizerunku lokalu. Nie ma zatem nic gorszego od starych mebli, porozrzucanych po podłodze drobiazgów, brudu, pękających ścian czy też stojących wszędzie prywatnych przedmiotów. Niechlujny strój właściciela też nie działa odpowiednio, dlatego warto potraktować odwiedzających jak gości, którzy chcą mieć pewność, że druga strona transakcji jest poważna i odpowiedzialna.

Każde odstępstwo od norm społecznych będzie traktowane z podejrzliwością i nie będzie wzbudzać zaufania. W razie potrzeby zawsze można skorzystać także z profesjonalnego wsparcia dekoratorów czy specjalistów od home stagingu, którzy będą w stanie dobrze przygotować wnętrze mieszkania do prezentacji.

Aktualizowano September 11th, 2013 | Dodał Administrator

Podobne Artykuły:

malujemybiura.pl/malowanie-scian-warszawa/ | architekt Poznań | http://przedborz.betonoweszambo.eu

Mieszkania Wilda Poznań