Nasze nieruchomościGdzie szukać odpowiednich nieruchomości?

Żeby móc kupić lub wynająć mieszkanie, trzeba je najpierw znaleźć, dlatego też warto wiedzieć za pośrednictwem jakich źródeł docierać do interesujących nas ofert i na co zwracać uwagę podczas ich porównywania. Oczywiście trudno dzisiaj wyobrazić sobie funkcjonowanie bez dostępu do internetu, nie ma się więc co dziwić, że to właśnie on jest zwykle pierwszym źródłem naszej wiedzy o świecie i...nieruchomościach.

W sieci trafić można na rozmaite portale gromadzące oferty mieszkaniowe z konkretnych miast i dzielnic, dlatego też wszyscy zainteresowani mają możliwość znalezienia precyzyjnych opisów i galerii fotografii danej nieruchomości. Konkurencją dla internetu pozostają oczywiście gazety, faktem jest jednak, że opisy w nich zawarte są zwykle dość enigmatyczne i nie zawsze oddają rzeczywisty stan obiektu. Mogą być jednak dobrą alternatywą dla wszystkich osób, które nie do końca dobrze czują się w zetknięciu z nowymi technologiami. Jedną z możliwości jest także skorzystanie z oferty agencji nieruchomości, która na nasze zlecenie będzie szukać odpowiedniego mieszkania.

Niezbędne jest jednak wzięcie pod uwagę kosztów prowizji, ponieważ agencja zwykle pobiera 2-3% wartości nieruchomości.

Choć jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ specjaliści zajmą się znalezieniem dla nas odpowiedniego lokalu, nie zwalnia nas z obowiązku samodzielnego sprawdzenia wszystkich danych dotyczących nieruchomości. Konieczne będzie więc sprawdzenie, czy mieszkanie nie jest obciążone długami i czy jego wartość faktycznie pokrywa się z jego rzeczywistą ceną.

Aktualizowano September 11th, 2013 | Dodał Administrator

Podobne Artykuły:

System reklamy Test

Mieszkania Wilda Poznań