Nasze nieruchomościHome staging

Home staging pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno, jednak w Stanach Zjednoczonych, z których się wywodzi, święci triumfy już przynajmniej od lat 70. Czym jest tego typu działalność? Przede wszystkim wsparciem w przypadku wszystkich osób, które zamierzają sprawnie sprzedać swoje mieszkanie, ale nie wiedzą w jaki sposób zaprezentować je potencjalnemu nabywcy.

Home staging sprawdza się więc doskonale w przypadku agencji nieruchomości, którym zależy przede wszystkim na doskonałej autoprezentacji i podkreśleniu atutów lokalu. W naszym kraju specjaliści od tego typu działalności kojarzeni są zwykle z profesjonalnymi ekipami remontowymi, jednak jest to skojarzenie nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości. Home staging to przede wszystkim dekorowanie wnętrza i dokonywanie w nim niewielkich korekt, mogących mieć niebagatelne znaczenie w przypadku odbioru lokalu. Profesjonaliści dbają więc o to, żeby tynk nie sypał się ze ścian, okna były umyte, na stole stały świeże kwiaty, a tapeta się nie odklejała. Maskowanie niedociągnięć i eksponowanie atutów pozwala nie tylko na zyskowniejszą sprzedaż, ale i umożliwia szybsze znalezienie potencjalnego nabywcy.

Ze względu na to, że za każdym razem liczy się pierwsze wrażenie, pozwolenie potencjalnemu nabywcy na poczucie się w prezentowanym mieszkaniu „jak w domu” zwiększa szansę na sprzedaż nawet o kilkadziesiąt procent. Warto więc pomyśleć o home stagingu, kiedy od dłuższego czasu nie udaje nam się sprzedać mieszkania, choć nie narzekamy na brak chętnych.

Aktualizowano September 11th, 2013 | Dodał Administrator

Podobne Artykuły:

jak odkleić naklejkę z legitymacji studenckiej forum | Literalia | http://zloczew.szamba-dawbud.pl

Mieszkania Wilda Poznań