Nasze nieruchomościMieszkania z rynku wtórnego

Wiele osób poszukujących mieszkania zastanawia się czy rozsądniej wybierać mieszkania w starym budownictwie czy też poszukiwać własnych czterech ścian w przestrzeni nowoczesnych inwestycji deweloperskich. Każda z opcji ma oczywiście swoje plusy i minusy, warto jednak wiedzieć, że wbrew wszelkim opiniom, mieszkania z rynku wtórnego cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Głównie ze względu na cenę.

W przypadku tego typu nieruchomości plusem jest to, że w większości przypadków mieszkania są przygotowane do zamieszkania, co z pewnością jest satysfakcjonujące dla wszystkich osób, które na starcie nie mogą pozwolić sobie na urządzanie wszystkiego od podstaw. Problemy mogą zacząć się jednak wtedy, kiedy będzie nam zależało na przeprowadzeniu – przynajmniej podstawowych – prac remontowych. Mieszkania z drugiej ręki znajdują się zwykle w budownictwie z lat 70. i 80., a w zdecydowanej większości montowane w nich instalacje nie były remontowane. Może się więc okazać, że kupiliśmy przysłowiowego „kota w worku”, w dodatku w worku bez dna, który pochłania ogromne nakłady finansowe na kolejne wymiany i przeróbki. Oczywiście takie sytuacje nie występują często, nie można jednak ich wykluczyć, dlatego też zawsze zaleca się dokładne przyjrzenie się lokalowi przed podjęciem decyzji o jego kupnie.

Problematyczni mogą być także sąsiedzi, zwykle mieszkający w danym miejscu od lat. Spółdzielnie mieszkaniowe mają swoje regulaminy i normy funkcjonowania, do których nowi lokatorzy będą musieli się dostosować, zwykle jednak niższe ceny sprzedaży rekompensują wszystkie niedogodności i kłopoty.

Aktualizowano September 11th, 2013 | Dodał Administrator

Podobne Artykuły:

System reklamy Test

Mieszkania Wilda Poznań