Nasze nieruchomościOd dewelopera czy z drugiej ręki?

Poszukiwania mieszkania nie należą do najłatwiejszych, szczególnie wtedy kiedy ciąży nad nami widmo spłacanego przez kilkadziesiąt lat kredytu hipotecznego, coraz chętniej jednak podejmujemy ryzyko i decydujemy się na zakup własnych czterech ścian. Pierwszym pytaniem, które jednak nasuwa się w takich sytuacjach jest pytanie o to, jakiego rodzaju lokal wybrać – z rynku wtórnego czy też od dewelopera, zwłaszcza, że każdy z nich posiada swoje plusy i minusy.

Mieszkanie z rynku wtórnego

Plusem jest przede wszystkim cena, a także lokalizacja, przede wszystkim dlatego, że zwykle mieszkania znajdują się na osiedlach wybudowanych w latach 70. i 80., które w tamtym czasie lokalizowane były w dzielnicach bliższych ścisłemu centrum miasta. Niewątpliwie na plus działa także maksymalnie rozwinięta infrastruktura  - wokół osiedli znajdują się sieci sklepów, przystanki autobusowe i tramwajowe. Minusem jest zwykle stan techniczny budynków – przestarzała instalacja i – czasami – uciążliwi sąsiedzi.

Mieszkania od deweloperów

Osiedla deweloperskie posiadają w większości przypadków nowoczesne rozwiązania technologiczne i udogodnienia – podjazdy, windy, monitoring, czy klimatyzację. Niestety ceny mieszkań są zwykle dużo wyższe, niż w przypadku mieszkań z rynku wtórnego, zazwyczaj też trzeba je urządzać od podstaw (co oczywiście w niektórych przypadkach może być uznawane za duży plus – możliwość urządzenia mieszkania zgodnie z własną wizją). Ze względu na to, że osiedla budowane są najczęściej na obrzeżach miasta może pojawić się problem ze swobodną komunikacją i dostępem do najważniejszych sklepów czy obiektów użyteczności publicznej.

Aktualizowano September 11th, 2013 | Dodał Administrator

Podobne Artykuły:

System reklamy Test

Mieszkania Wilda Poznań