Nasze nieruchomościPanele podłogowe w mieszkaniu

Układanie paneli podłogowych jest formą prac remontowo-wykończeniowych.
Obecnie jest to bardzo prosta czynność, którą każdy z nas może wykonać po zasięgnięciu odpowiednich wskazówek.
Przy zakupie paneli należy zwrócić uwagę na ich ścierność. Dobrze jest kupić te droższe panele, by zapewnić sobie dłuższy komfort ich użytkowania.
Należy również zwrócić uwagę na grubość paneli. Najkorzystniejszą opcją jest 8 mm. Kupione panele powinno się położyć na równej powierzchni, by nie uległy wypaczeniu. Po dwóch dniach- gdy panele przywykły do panującej wilgoci w pomieszczeniu - można rozpocząć pracę.
Przed przystąpieniem do pracy należy postanowić, w którą stronę mają być ułożone panele. Aby łączenia były jak najmniej widoczne powinno się je ułożyć równolegle do padania promieni słonecznych.
Między panelem, a ścianą trzeba zostawić pewien odstęp, ponieważ wraz ze zmianą temperatury, panele mogą się rozszerzać lub kurczyć. Pierwszy panel należy ułożyć w narożniku pomieszczenia.
Jeśli chodzi o klejenie, można nanieść go od razu na pióro bądź górną część wypustu. Po ułożeniu 3 pierwszych rzędów, należy je ścisnąć np. klamrami montażowymi i pozostawić tak na 2 godziny. Następnie można wrócić do układania paneli podłogowych.
Panele można dobijać, jednak trzeba unikać dobijania krawędzi z wypustem w celu uniknięcia uszkodzeń paneli.
Gotową podłogę należy pozostawić na 24 godziny.

Aktualizowano March 9th, 2011 | Dodał Administrator

Podobne Artykuły:

odwierty pod pompy ciepła

Mieszkania Wilda Poznań