Nasze nieruchomościRemontować mieszkanie przed sprzedażą?

Pytanie o to czy warto remontować mieszkanie przed sprzedażą, czy też zrezygnować z tego pomysłu pojawia się zwykle wtedy, kiedy zależy nam na profesjonalnej wycenie majątku. Chcąc podnieść wartość mieszkania dokonujemy intensywnych remontów i staramy się pokazać lokal z jak najlepszej strony, specjaliści zwracają jednak uwagę na to, że tego typu działania są po prostu...nieopłacalne.

Jeżeli sprzedajemy mieszkanie, zwykle zależy nam na zakupie nowego, w którym z pewnością będziemy chcieli dokonać zmian, na co oczywiście trzeba mieć odpowiednio duży budżet.

Remontowanie mieszkania, z którego za chwilę się wyprowadzimy i które będzie od podstaw remontowane przez nowych właścicieli, nie ma więc po prostu sensu. Warto jednak zadbać o jego dobrą prezentację, czyli dokonać niewielkich zmian w postaci odmalowania zabrudzonych ścian, umycia okien i zadbania o to, aby całość przedstawiała się po prostu schludnie.

Co do wyceny nieruchomości – nowa instalacja czy też szczelne okna mogą działać na plus, zwykle jednak o ostatecznym wyniku wyceny decydują względy lokalizacyjne, stan otoczenia, stan techniczny budynku, zamożność społeczeństwa czy też funkcjonalność całego lokalu, może się więc okazać, że nasze wysiłki i starania poszły na marne.

Remontować więc czy nie remontować? Remontować, ale tylko w niewielkim stopniu, dokonując wyłącznie estetycznych korekt.

Aktualizowano September 11th, 2013 | Dodał Administrator

Podobne Artykuły:

System reklamy Test

Mieszkania Wilda Poznań