Nasze nieruchomościStan deweloperski czy mieszkania pod klucz?

Możliwość zakupu mieszkania w opcji „pod klucz” nie cieszy się w Polsce ogromną popularnością, faktem jest jednak, że powoli zyskuje na popularności, głównie za sprawą...wygody. Choć najczęściej zamawiana jest przez klientów zagranicznych, sprawdza się świetnie także w przypadku tych osób, które nie mają czasu na wybieranie materiałów wykończeniowych oraz nadzorowanie postępów prac budowlanych.

Dlaczego taka opcja jest wygodna? Przede wszystkim dlatego, że architekt współpracujący z deweloperem otrzymuje do ręki klucz oraz pieniądze na wykończenie mieszkania, bardzo często zgodnie ze wskazówkami potencjalnych nabywców. Specjalista nadzoruje więc postęp prac, wybiera materiały dekoracyjne, a także rozwiązuje pojawiające się problemy, bez angażowania w to nabywcy.

Oczywiście za taką przyjemność trzeba zapłacić więcej, niż w przypadku mieszkania deweloperskiego, czasami jednak po podliczeniu wszystkich kosztów okazuje się, że inwestycja wcale nie jest dużo wyższa od samodzielnego remontowania i kupowania wszystkich potrzebnych materiałów. Wiadomo jednak, że wiele osób woli urządzać wnętrza zgodnie z własnymi oczekiwaniami, mając wpływ na jakość materiałów oraz firmę, od której pochodzą.

Mieszkania pod klucz często urządzane są w identyczny sposób, według wcześniej określonego schematu, dlatego też nie każdy musi czuć się w nich dobrze. W takiej sytuacji stan deweloperski – czyli mieszkanie do całkowitego wykończenia i urządzenia może okazać się słuszną decyzją.

Aktualizowano September 11th, 2013 | Dodał Administrator

Podobne Artykuły:

https://tapety.org/101-tapety-wg-tematu

Mieszkania Wilda Poznań