Nasze nieruchomościUkładanie płytek

Układanie płytek jest jedną z form prac wykończeniowo-remontowych.
Zakupując płytki, należy kupić je z pewnym zapasem, niż tyle ile ich obliczyliśmy. Do kafelek warto dokupić tak zwane dekory – ozdobne pojedyńcze kafelki, bądź wąskie płytki, które układa się wzdłuż pomieszczenia. Kupuje się je na sztuki i są dość drogie, dlatego warto przemyśleć ich rozmieszczenie. Należy również mieć na uwadze, że wzór kafelek i ich kolorystyka powinny pasować do danego pomieszczenia pod względem estytycznym i ich przeznaczenia.
Do wykonania pracy potrzebna jest paca oraz szpachla drewniana, poziomica, krzyżyki dystansowe, przyrząd do cięcia glazury, drewniana łata oraz szpachelka gumowa.
Jeśli chodzi o klej, to obecnie jest duży wybór gotowych zapraw klejowych. Należy zwrócić uwagę na jej typ, a kupiony produkt wystarczy jedynie zmieszać z wodą.
Podłoże należy przygotować odpowiednio do układania płytek. Musi ono być oczyszczone z wszelkiego brudu, kurzu, a także starej farby. Ubytki należy zaszpachlować, a luźne fragmenty skuć.
Powierzchnia musi trzymać pion – by to sprawdzić należy użyć łatę dwumetrową i poziomicę. Jeśli odchylenia są większa niż 5mm należy je usunąć używając zaprawę wyrównującą.
Gdy ściana jest mocno chłonna, należy ją zagruntować, by nie wpijała większej ilości wilgoci.

Aktualizowano March 9th, 2011 | Dodał Administrator

Podobne Artykuły:

najlepsze meble biurowe w krakowie | ortopeda warszawa

Mieszkania Wilda Poznań