Nasze nieruchomościWynajmować czy kupić?

Zwolenników zaciągania kredytów na mieszkanie wydaje się być zdecydowanie więcej, nie oznacza to jednak, że znaleźć można głosy opowiadające się raczej za wynajmem.

Wiadomo oczywiście, że spór pomiędzy jedną i drugą stroną jest nierozstrzygalny, przede wszystkim dlatego, że każdy podejmuje decyzje zgodnie z własną sytuacja życiową i możliwościami finansowymi, niezbędne jest jednak podkreślenie, że każda z opcji posiada swoje plusy i minusy.

Każdy z nas szuka stabilizacji i możliwości posiadania swojego miejsca na ziemi, nie ma jednak sensu wiązania się kredytem w chwili, kiedy nasza sytuacja finansowa jest nieustabilizowana lub też nie do końca wiemy czy chcemy mieszkać w konkretnym miejscu na stałe.

Wiadomo oczywiście, że mieszkanie zawsze można sprzedać lub wynająć komuś innemu, nawet jeżeli obciążone będzie kredytem, nie ma jednak sensu zamartwianie się o to, czy w następnym miesiącu będzie nas stać na opłacenie raty. Wynajmowanie pozwala więc na zachowanie mobilności i bardzo często stanowi okres przejściowy przed nabyciem własnego mieszkania.

Własnościowy lokal daje zwykle poczucie bezpieczeństwa i pozwala na swobodne inwestowanie w jego wnętrze, zmusza jednak do funkcjonowania w konkretnej przestrzeni i środowisku przez wiele lat.

Zakup mieszkania jest więc dobrym rozwiązaniem w przypadku, kiedy nasza sytuacja życiowa jest ustabilizowana i swobodnie możemy dysponować własnym majątkiem.

Aktualizowano September 11th, 2013 | Dodał Administrator

Podobne Artykuły:

System reklamy Test

Mieszkania Wilda Poznań